Historia

 

 
 

Firma "ALKRIS" działa na terenie Polski od stycznia 1992 roku.
Metoda wykonywania naszych profili, została przed wprowadzeniem jej na polski rynek, sprawdzona z olbrzymim powodzeniem na rynku austriackim, gdzie właściciel firmy Krzysztof Grela działał w tej branży kilkanaście lat. W Polsce byliśmy w zasadzie prekursorami owej metody i okazało się, że krajowi klienci bardzo szybko przekonali się, iż elementy wykończeniowe firmy "ALKRIS" mają bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie, są trwałe, szybkie w montażu a ich koszt, w porównaniu z metodami tradycyjnymi, jest zdecydowanie niższy, a efekt po zamontowaniu bezsporny.

Współpracujemy ściśle z wieloma architektami z całej Polski, którzy już na etapie projektowania nowych obiektów uwzględniają elementy wykończeniowe naszej firmy, wiedząc, że elementy te dają się zastosować zarówno w budownictwie bardzo nowoczesnym, jak i tym tradycyjnym, ze względu na nieograniczone możliwości kształtów i wzorów.

Udało nam się również przekonać konserwatorów zabytków w wielu miastach, że elementy przez nas wykonywane można stosować przy rekonstrukcji, renowacji i rewaloryzacji budynków zabytkowych. Wyrazili oni zgodę na stosowanie profili firmy "ALKRIS" zarówno w budynkach z XIX jak i XX wieku, a w przypadkach obiektów starszych stosowane są one jako "tymczasowe" wtedy, gdy stare gzymsy trzeba zdjąć i na dłuższy czas umieścić przed ponownym założeniem, w pracowniach konserwatorskich.

 

 

 


 
   
   
   
   
   
   
   
 
© by Mariusz Szewczyk, 2001